Nowy termin Kursu Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni - 9-18.04.2018 r.

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Lublinie zawiadamia, że z przyczyn formalnych i organizacyjnych został przesunięty termin rozpoczęcia tegorocznego Kursu Inspektorów Nadzoru Terenów Zieleni. Według nowego terminu Kurs odbędzie się w dniach 9-18 kwietnia 2018 r. To już 5. edycja Kursu, który wychodzi naprzeciw zmianom w przepisach ustawy o ochronie przyrody, zaś 31 marca zamykamy nabór zgłoszeń.

Kurs Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni jest kursem menedżerskim skierowanym do osób pracujących przy projektowaniu, budowaniu, administrowaniu i konserwacji publicznych i prywatnych terenów zieleni. Postępujący rozwój budownictwa stawia nowe wymogi deweloperom oraz kreatorom przestrzeni publicznej i nadzory nad budową terenów zieleni stają się niezbędnym elementem inwestycji. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Lublinie na podstawie zapisów statutowych, posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń i nadawania uprawnień branżowych więc wychodzi naprzeciwko zapotrzebowaniu ogrodników i architektów krajobrazu na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy po zaliczeniu egzaminu końcowego uzyskują uprawnienia do prowadzenia nadzorów, co stwarza możliwości pracy przy jednostkach samorządowych, opiniowaniu inwestycji, pracy w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za publiczne tereny zieleni. Kandydaci muszą spełniać następujące wymogi stażu pracy:

- magister lub magister inżynier kierunków architektura krajobrazu i ogrodnictwo - 3 lata pracy w budowie terenów zieleni

inżynier ogrodnictwa lub architektury krajobrazu, magister lub magister inżynier kierunków pokrewnych (takich jak ochrona środowiska, leśnictwo, rolnictwo) - 5 lat pracy w budowie terenów zieleni

- technik ogrodnictwa lub architektury krajobrazu - 8 lat pracy w budowie terenów zieleni

Kurs obejmuje łącznie 60 godzin wykładów, które odbędą się w sali konferencyjnej C. H. O. "Lawenda", (Al. Kraśnicka 200) oraz pokazów praktycznych w terenie, rozłożonych w terminie 12-16 marca oraz 19-20 marca i zakończy się egzaminem i rozdaniem certyfikatów w dniu 21 marca. Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 3 400 zł (dla obecnych członków SITO przewidujemy 10-procentowy upust). W cenie kursu znajdują się materiały szkoleniowe i cathering, dojazdy na pokazy plenerowe, certyfikat oraz pieczątka inspektorska. Nie zapewniamy noclegów dla uczestników, ale w razie potrzeby pomagamy wybrać korzystnie hotel lub pensjonat.

Zgłoszenia przyjmujemy w formie wypełnionych formularzy , które wraz z zeskanowanymi załącznikami potwierdzającymi wykształcenie i staż pracy należy wysłać na adres poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub (po wydrukowaniu formularzu) poczty tradycyjnej:

SITO oddział w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 3, 20-029 Lublin

Nabór prowadzimy do 31 marca i zastrzegamy sobie prawo do bezterminowego odwołania Kursu w przypadku nie zgromadzenia minimalnej liczby uczestników. Zgłoszenia będą weryfikowane więc proszę nie dokonywać wpłat zaliczki dopóki sekretarz nie wyśle informacji o zakwalifikowaniu na kurs. Po wpisaniu uczestnika na listę zostaną wysłane dane do przelewu zaliczki. Już niebawem pojawi się lista tematów kursu. Zapraszamy na stronę www.sitolublin.pl.

Zakres szkolenia:

- przygotowania formalno-prawne, dokumentacja projektowa, kosztorysowanie, przepisy, procedury i pozwolenia

- prawa i obowiązki inspektora, odpowiedzialność cywilna i prawna

- prawo budowlane, nadzory i odbiory robót

- plany zagospodarowania przestrzennego

- pielęgnacja drzew i krzewów, techniki linowe, sprzęt do prowadzenia pielęgnacji, zabezpieczanie drzew na placach budowy

- historyczne założenia parkowe i ogrodowe

- ochrona przed chorobami i szkodnikami i nawożenie roślin

- trawniki - ich zakładanie i pielęgnacja, nawadnianie

- woda w ogrodzie, budowa zbiorników i utrzymywanie wody w czystości, umacnianie brzegów cieków wodnych

- ptaki w terenach zieleni

- mała architektura ogrodowa, place zabaw, kwietniki, nawierzchnie i zielone dachy

- dobór roślinny i jakość materiału szkółkarskiego

- rośliny fitoremediacyjne, biologiczna ochrona roślin

Kontakt

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Oddział w Lublinie

ul. M. Skłodowskiej-Curie 3
20-029 Lublin
NIP: 712-330-00-51 | REGON: 362482174

sekretarz @ sitolublin.pl | +48 503 517 841


Numer konta:
70 1020 3150 0000 3502 0092 6386

Formularz kontaktowy

Partnerzy

 

© 2016 SITO Lublin. All Rights Reserved.
Wykonanie: SlowFlow