Kurs Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni - ostatnie miejsca na edycję 2022!r.

 Z przyjemnością zawiadamiamy, że tylko do 28 lutego zbieramy zgłoszenia na tegoroczną edycję  Kursu Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni. Edycja 2022 odbędzie się w dniach 7-15 marca i zakończy egzaminem w dniu 16 marca 2022 r.  60-godzinny kurs wychodzi naprzeciw zmieniającym się warunkom realizacji inwestycji w zieleni publicznej oraz wymogom współpracy z deweloperami a także dostosowaniu się do aktualnych przepisów ustawy o ochronie przyrody.

Kurs Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni jest kursem menedżerskim skierowanym do osób pracujących przy projektowaniu, budowaniu, administrowaniu oraz konserwacji publicznych i prywatnych terenów zieleni. Postępujący rozwój budownictwa stawia nowe wymogi deweloperom oraz kreatorom przestrzeni publicznej i nadzory nad budową terenów zieleni stają się niezbędnym elementem inwestycji. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Lublinie na podstawie zapisów statutowych, posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń i nadawania uprawnień branżowych więc wychodzi naprzeciwko zapotrzebowaniu ogrodników i architektów krajobrazu na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Uczestnicy po zaliczeniu egzaminu końcowego uzyskują uprawnienia do prowadzenia nadzorów, co stwarza możliwości pracy przy jednostkach samorządowych, opiniowaniu inwestycji, pracy w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za publiczne tereny zieleni. Kandydaci muszą spełniać następujące wymogi stażu pracy:

- magister lub magister inżynier kierunków architektura krajobrazu i ogrodnictwo - 3 lata pracy w budowie terenów zieleni

inżynier ogrodnictwa lub architektury krajobrazu, magister lub magister inżynier kierunków pokrewnych (takich jak ochrona środowiska, leśnictwo, rolnictwo) - 5 lat pracy w budowie terenów zieleni

- technik ogrodnictwa lub architektury krajobrazu - 8 lat pracy w budowie terenów zieleni

Kurs obejmuje łącznie 60 godzin wykładów oraz pokazów praktycznych w terenie, rozłożonych w terminie 7 - 15 marca i zakończy się egzaminem i rozdaniem certyfikatów w dniu 16 marca.  Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 3 400 zł (dla obecnych członków SITO przewidujemy 10-procentowy upust). W cenie kursu znajdują się materiały szkoleniowe i cathering, dojazdy na pokazy plenerowe, certyfikat. 

Zgłoszenia przyjmujemy w formie wypełnionych formularzy , które wraz z zeskanowanymi załącznikami potwierdzającymi wykształcenie i staż pracy należy wysłać na adres poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub (po wydrukowaniu formularzu) poczty tradycyjnej:

SITO oddział w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 3, 20-029 Lublin

Zgłoszenia będą weryfikowane więc proszę nie dokonywać wpłat zaliczki dopóki sekretarz nie wyśle informacji o zakwalifikowaniu na kurs. Po wpisaniu uczestnika na listę zostaną wysłane dane do przelewu zaliczki. Niebawem pojawi się szczegółowa lista tematów kursu. Zapraszamy na stronę www.sitolublin.pl.

Zakres szkolenia:

- przygotowania formalno-prawne, dokumentacja projektowa, kosztorysowanie, przepisy, procedury i pozwolenia

- prawa i obowiązki inspektora, odpowiedzialność cywilna i prawna

- prawo budowlane, nadzory i odbiory robót

- plany zagospodarowania przestrzennego

- pielęgnacja drzew i krzewów, techniki linowe, sprzęt do prowadzenia pielęgnacji, zabezpieczanie drzew na placach budowy

- historyczne założenia parkowe i ogrodowe

- ochrona przed chorobami i szkodnikami i nawożenie roślin

- trawniki - ich zakładanie i pielęgnacja, nawadnianie

- woda w ogrodzie, budowa zbiorników i utrzymywanie wody w czystości, umacnianie brzegów cieków wodnych

- ptaki w terenach zieleni

- mała architektura ogrodowa, place zabaw, kwietniki, nawierzchnie i zielone dachy

- dobór roślinny i jakość materiału szkółkarskiego

- rośliny fitoremediacyjne, biologiczna ochrona roślin

Kontakt

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Oddział w Lublinie

ul. M. Skłodowskiej-Curie 3
20-029 Lublin
NIP: 712-330-00-51 | REGON: 362482174

sekretarz @ sitolublin.pl | +48 503 517 841


Numer konta:
70 1020 3150 0000 3502 0092 6386

Formularz kontaktowy

Partnerzy

 

© 2016 SITO Lublin. All Rights Reserved.
Wykonanie: SlowFlow