Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Lublinie zaprasza na praktyczne warsztaty z cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów w terenach zurbanizowanych. Warsztaty skierowane są do właścicieli i pracowników firm zajmujących się zielenią publiczną jak i ogrodami prywatnymi; do pracowników spółdzielni mieszkaniowych a także studentów ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Warsztaty tym razem przeprowadzone będą w Wojciechowie a złożą się na nie panel wykładowy oraz w drugiej części praktyczny pokaz cięcia i technik linowych . Zapraszamy już 16 listopada 2021 r.
Warsztaty z pielęgnacji drzew i krzewów w terenach zurbanizowanych składają się z panelu wykładowego, który przedstawi i dyskusję poprowadzi dr Marek Kopacki oraz z części praktycznej w terenie, którą poprowadzi mgr inż. Tomasz Chomicki. W zakresie czynniki wpływające na statykę drzew, metody zintegrowanej ochrony roślin na terenach zurbanizowanych, cięcia prześwietlające, sanitarne i formujące wykonywane wiosną, diagnostyka uszkodzeń i deformacji drzew, cięcia techniczne i techniki linowe przy pielęgnacji drzew.
Rozpoczęcie warsztatów w dniu 16 października o godz. 9.00 w siedzibie OSP pod adresem Wojciechów 107. Zakończenie warsztatów przewidziane jest na godz. 16, w trakcie mała przerwa na posiłek.
Program szkolenia:
9.00 - 11.15: Panel wykładowy (Sala w OSP Wojciechów)
Prowadzący: dr Marek Kopacki, Katedra Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Część I: Czynniki wpływające na statykę drzew
Część II: Ochrona roślin w terenach zurbanizowanych
11.15 - 12.00 - przerwa na gorącą przekąskę
12.00-15.00: Zajęcia w terenie
Prowadzący: Mgr inż. Tomasz Chomicki, Federacja Arborystów Polskich
- ocena stanu zdrowotnego wybranych drzew
- proponowane zabiegi pielęgnacyjne i sposób ich wykonania
- kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne wybranego drzewa
- pokaz prac arborystycznych (wykorzystywany sprzęt, techniki)
Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zachowaniem wymogów sanitarnych, w tym dystansu, stąd liczba uczestników jest ograniczona! Na miejscu dostępne będą maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji dla uczestników!
Zgłoszenie uczestnictwa należy nadsyłać do 9 listopada na adres e-mail stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do sekretarza: 503 517 841 lub do koordynatorki Kursu Zofii Marczuk, tel. 696 091 950. W treści zgłoszenia należy podać imię, nazwisko i nazwę firmy. Koszt uczestnictwa to 190 zł od osoby (członkowie SITO 150 zł), płatne przedpłatą na konto Oddziału, nr. 70 1020 3150 0000 3502 0092 6386. Dla zainteresowanych wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa.