Zapraszamy na wspólną wyprawę do Gruzji!

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa przygotowało dla swoich członków oraz przyjaciół i sympatyków niezwykłą wycieczkę, w ramach której będziemy mieli okazję zwiedzić Gruzję.

1 dzień    
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie o godz. 19:00. Wylot z Warszawy o godz. 21:30.

2 dzień    TBILISI 
Przylot do Tbilisi godz. 03:10. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe. Spacer po urokliwych uliczkach, wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych. Czas wolny w centrum miasta. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień    TWIERDZA SARO – SKALNE MIASTO WARDŻIA – RABAT
Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam rzadko odwiedzaną przez turystów prehistoryczną twierdzę Saro. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Dalsza podróż do skalnego miasta Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII w). W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar – największej władczyni Gruzji i jednocześnie świętej miejscowego kościoła. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat, odrestaurowanym kilkanaście lat temu, z malowniczymi wieżami, dziedzińcami, komnatami zdobionymi drewnianymi ornamentami i meczetem. Kolacja. Nocleg.

4 dzień    BORŻOMI – BATUMI
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów. Transfer do Batumi. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Spacer w centrum miasta, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny na bulwarze. Przejazd autokarem przez tzw. Nowy Bulwar pełen ekstrawaganckich budowli, m.in. w kształcie rzymskiego Koloseum i Białego Domu postawionego na dachu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

5 dzień    OGRÓD BOTANICZNY – POLA HERBACIANE – JASKINIA PROMETEUSZ
Śniadanie. Wyjazd z Batumi. Zwiedzanie ogromnego Ogrodu Botanicznego (113 ha) założonego ponad 100 lat temu na tropikalnych wzgórzach tzw. Zielonego Przylądka. W egzotycznym ogrodzie możemy zobaczyć ogromne, ponad stuletnie eukaliptusy, platany, sekwoje, zagajniki bambusowe, cytrusy, palmy. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie lokalnej wytwórni herbaty. Krótka wizyta na polach herbacianych i w zakładzie produkcyjnym, degustacja różnorodnych gatunków herbat, możliwość zakupu wyrobów bezpośrednio od producenta. Zwiedzanie Jaskini Prometeusz, jednej z najciekawszych jaskiń krasowych w Europie. Podczas godzinnego spaceru w jaskini zobaczymy kilka imponujących grot, z których największa mierzy 20 metrów wysokości. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

 6 dzień    SKALNE MIASTO UPLISCYCHE – ZAMEK ANANURI – DROGA PRZEZ KAUKAZ 
Śniadanie. Transfer do centralnej Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche, wydrążonego we wzgórzach z piaskowca nad brzegami rzeki Kury. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego. Na trasie zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri leżącego nad turkusowym zalewem Żinwali. Postoje widokowe w trakcie przejazdu przez grzbiet Kaukazu Wielkiego, tzw. Gruzińską Drogą Wojenną. Postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych („gruzińskie Pamukkale”). Kolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.

7 dzień     GÓRA KAZBEK – MCCHETA – ZŁOTE SKARBY W MUZEUM NARODOWYM
Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.), aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu, z dominującym Kazbekiem i innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Przejazd drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Zwiedzanie Mcchety, antycznej stolicy Gruzji. Mccheta, dziś niewielkiego miasteczka, jednego z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się m.in. relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe zaułki starej stolicy to miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze z lokalnymi wyrobami. Oprócz katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Przejazd do Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującymi złotymi skarbami z czasów starożytnych. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków z XIX wieku i Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

8 dzień    DAWID GAREDŻA – WINNICE KACHETII
Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, czyli rozległe stepy, półpustynie i  pofałdowane pagórki, które przecina uskok tektoniczny. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku. Postój w osadzie Udabno na stepach, gdzie w niezwykłym otoczeniu para z Polski otworzyła klimatyczną restaurację. Dla chętnych dodatkowo płatny lunch. Wyjazd do Kachetii – wielkiej doliny, światowej kolebki winiarstwa. Tu około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta wytwórni wina, gdzie zapoznamy się z technologią jego wyrobu. Degustacja, możliwość zakupu różnorodnych trunków w cenach producenta. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakują dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja. Kolacja pożegnalna z muzyką w lokalnej restauracji w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. tamadę.  Około północy transfer na lotnisko.

9 dzień 
Wylot z Tbilisi godz. 04:10. Przylot do Warszawy o godz. 06:05.

W cenie:

– przelot liniami lotniczymi PLL LOT na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa
– bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
– 7 noclegów w hotelach i pensjonatach o standardzie *** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
– transport lokalny
– 7 śniadań
– 7 obiadokolacji w tym dwie w formie kaukaskich uczt z toastami i muzyką na żywo
– wino stołowe podawane do obiadokolacji
– opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
– ubezpieczenie KL do 40 000 €, NNW do 5 000 €, COVID, choroby przewlekłe, bagaż, ochrona pod wpływem alkoholu
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– 190 € płatne na miejscu (bilety wstępu, degustacje, lokalne opłaty rezerwacyjne)
– dodatkowych posiłków i alkoholu poza obiadokolacjami, pamiątek
– dopłaty do pokoju 1 osobowego – 750 zł

Uwaga:
– każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty
– kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
– prosimy zwrócić uwagę na zakładkę „Dopłaty i zniżki”, w której znajdziecie Państwo opisy opcjonalnych ubezpieczeń; po założeniu rezerwacji ubezpieczenie można rozszerzyć telefonicznie bądź mailowo
– zaliczka wynosi 30 % wartości imprezy. Numer konta znajdziecie Państwo na wygenerowanej umowie
Link źródłowy: https://gala-travel.pl/osw,gruzja—wyprawa,82,,,,,,,,,,,,,,,,,,337,2024-03-07

Cena: 3 960 zł

GRUZJA - WYPRAWA/1
GRUZJA - WYPRAWA/2
GRUZJA - WYPRAWA/3
GRUZJA - WYPRAWA/4
GRUZJA - WYPRAWA/5
GRUZJA - WYPRAWA/6
GRUZJA - WYPRAWA/7
GRUZJA - WYPRAWA/8
GRUZJA - WYPRAWA/9
GRUZJA - WYPRAWA/10
GRUZJA - WYPRAWA/11
GRUZJA - WYPRAWA/12
GRUZJA - WYPRAWA/13
GRUZJA - WYPRAWA/14
GRUZJA - WYPRAWA/15
GRUZJA - WYPRAWA/16
GRUZJA - WYPRAWA/17
GRUZJA - WYPRAWA/18
GRUZJA - WYPRAWA/19
GRUZJA - WYPRAWA/20
GRUZJA - WYPRAWA/21
GRUZJA - WYPRAWA/22
GRUZJA - WYPRAWA/23
GRUZJA - WYPRAWA/24
GRUZJA - WYPRAWA/25
GRUZJA - WYPRAWA/26
GRUZJA - WYPRAWA/27
GRUZJA - WYPRAWA/28
GRUZJA - WYPRAWA/29
GRUZJA - WYPRAWA/30
GRUZJA - WYPRAWA/31
GRUZJA - WYPRAWA/32
GRUZJA - WYPRAWA/33
GRUZJA - WYPRAWA/34
GRUZJA - WYPRAWA/35
GRUZJA - WYPRAWA/36