ŚWIATOWA WYSTAWA OGRODNICZA CHELSEA FLOWER SHOW 2024 – wycieczka z SITO Lublin!

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa przygotowało dla swoich członków oraz przyjaciół i sympatyków niezwykłą wycieczkę, w ramach której zobaczymy nie tylko samą wystawę Chelsea Flower Show ale także Wisley Gardens i Kew Gardens, ponadto będziemy mieli okazję zwiedzić Londyn.

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku, przelot do Londynu. Przejazd do Wisley Gardens – wzorcowych ogrodów w różnych stylach prowadzonych przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, jednych z najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii, które odwiedza ok. 750 tys. gości rocznie. Zobaczymy tu jedną z największych podwójnych rabat mieszanych, wiejski ogród według projektu Penelopy Hobhouse oraz serię nagradzanych ogrodów przenoszonych z Chelsea Flower Show, fantastyczne wystawy w storczykarni, a także cudowne ogrody różane. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Londynu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kew Gardens – Królewskich Ogrodów Botanicznych. Na 120 hektarach zebrano egzotyczne rośliny z całego świata, które zaczęto sadzić w 1759 r. W wiktoriańskim pawilonie można podziwiać setki roślin tropikalnych, a w nowoczesnej cieplarni florę 10 stref klimatycznych: od pustynnej po wilgotną tropikalną. W obrębie ogrodów znajdują się również dwa pałace i budynki orientalne: Pagoda i Brama Japońska – replika Bramy w Kioto. Wspaniałe kolekcje roślin, utrzymywane na najwyższym poziomie obejmują wszystko od Arboretum, lasu i alpinarium do oszałamiających rabat, Doliny Berberysów, Alei Ostrokrzewów i Ogrodu Zimowego. W szklarniach są rośliny ze stref górskich, pustyń i tropikalnych lasów deszczowych. Jest też ekspozycja środowisk morskich w piwnicy Palmiarni. Czas wolny. Przejazd do City. Tura objazdowa po Londynie: Tower of London, Big Ben, Opactwo Westminster, Pałac Buckingham. Rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie – szlakiem londyńskich mostów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wizyta na wystawie Chelsea Flower Show 2024 organizowanej przez Towarzystwo Ogrodów Królewskich. Jest to najpopularniejsze na świecie wydarzenie branży ogrodniczej odbywające się co roku na wiosnę i odwiedzane przez tłumy wielbicieli sztuki ogrodniczej z całego świata. Będziemy mieli okazję zapoznać się z ofertami wystawców, którzy w wielkim pawilonie będą prezentować nowe odmiany roślin, nowości związane z branżą ogrodniczą, ogrody z oryginalnymi, ciekawymi aranżacjami w zakresie doboru roślin i małej architektury. Zapoznamy się z najnowszymi produktami z branży ogrodniczej, aktualnymi trendami w tej dziedzinie, a także będziemy mogli skorzystać z rad specjalistów z różnych branż związanych z ogrodnictwem. Na targach możemy się spodziewać znanych i wielokrotnie nagradzanych wystawców. Zobaczymy przykłady ogrodów pokazowych prezentujące nowe tendencje w projektowaniu ogrodów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. W zależności od godzin wylotu uzupełniające zwiedzanie Londynu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Koszt całościowy wyjazdu szacowany jest na 4720- 4900 PLN + 200 GBP.
(Dla wieloletnich członków SITO Lublin przewidziany jest bon turystyczny, którego wysokość zostanie ustalona po zamknięciu listy uczestników wycieczki)

Chęć uczestnictwa należy zgaszać telefonicznie do prezesa oddziału Krzysztofa Wrony pod numerem: 609 962 330.

ZAPEWNIAMY:
– przelot samolotem
– przejazdy autokarem na terenie Anglii
– 3 noclegi w hotelu ***, pokoje 2 os. z łazienkami
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje
– opiekę i informację turystyczną pilota
– ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do20 000€ i NNW do 15 000 zł i do 10 000 zł w RP
– bilety wstępu i inne wydatki programowe
– opłatę TFG i TFP
UWAGI:
– dokument niezbędny do wyjazdu: paszport
– program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.